Konstrukcje szklane

Konstrukcje szklane

Konstrukcje szklane

Szkło jest materiałem, który doskonale nadaje się na większe konstrukcje typu ściany. Do ich budowy wymagane jest jednak szkło specjalnej jakości i o podwyższonej wytrzymałości. Oprócz tego konieczne jest zastosowanie odpowiednich mocowań. Dzięki temu możliwe jest wykonywanie ścianek o dowolnej długości i o wysokości typowej kondygnacji, tj. ok. 2,5 m. Tego typu przegrody doskonale nadają się do wszelkich pomieszczeń biurowych, ale równie dobrze wyglądają we wnętrzach mieszkalnych. Tafle szklane mocowane są punktowo lub za pomocą specjalnych profili. Elementy stałe można łączyć z różnego rodzaju drzwiami: standardowymi, ale także przesuwnymi czy wahadłowymi. Specjalne technologie produkcji umożliwiają wykonywanie szkła o bardzo dużej wytrzymałości, dzięki czemu z powodzeniem może być stosowane jako element przenoszący spore obciążenia, jak na przykład stropy lub schody.

Szkło jest równie dobrym materiałem na podłogi. Tego rodzaju rozwiązania często stosowane są w budynkach użyteczności publicznej, jednak świetnie sprawdzają się także we wszystkich innych. Mogą być stosowane zarówno w pomieszczeniach biurowych jak i domach czy mieszkaniach. Szklana podłoga każdemu wnętrzu nada indywidualnego charakteru i sprawi, że będzie ono wyglądać naprawdę niezwykle. Takie podłogi coraz częściej stosowane są w budownictwie mieszkaniowym, gdzie najlepiej wyglądają we wnętrzach nowoczesnych sprawiając, że stają się one po prostu wyjątkowe.

Szkło o podwyższonej wytrzymałości jest także coraz częściej wykorzystywane do budowy schodów. Stopnie szklane nadal są dosyć rzadko spotykane we wnętrzach, co sprawia, że każde pomieszczenie z tego rodzaju rozwiązaniem nabiera indywidualnego charakteru. Ze szkła można wykonywać różne rodzaje schodów: tradycyjne ze spocznikiem, ale także kręte czy zabiegowe. We wszystkich tych typach stopnie szklane doskonale spełniają swoje zadanie: nie tylko przenoszą odpowiednie obciążenia, ale także niezwykle wyglądają. Stopnie takie mogą być wykonywane dwojako: jako wspornikowe mocowane do ściany lub opierające się na belkach policzkowych. Do mocowania stopni można wykorzystać elementy stalowe lub drewniane – wszystko zależy od efektu jaki chce się osiągnąć we wnętrzu. Szkło w połączeniu z drewnem nie będzie miało tak bardzo surowego charakteru jak połączone ze stalą.

Niemniej jednak zarówno belki drewniane jak i stalowe doskonale nadają się do tego rodzaju schodów. Schody szklane doskonale będą prezentować się zarówno w domu jednorodzinnym, jak i mieszkaniu, jednak ze względu na swój charakterystyczny wygląd, nadają się raczej tylko do wnętrz nowoczesnych. Ze szkła można także wykonywać większe lub mniejsze daszki nad wejściami czy balkonami. W zależności od rozpiętości takiego daszku stosuje się różne rozwiązania z pośrednimi elementami mocującymi lub bez nich. Takie daszki stosowane są w różnego rodzaju budynkach zwykle o nowoczesnym wyglądzie. Wszystkie tego typu realizacje nasza firma ma już za sobą. Zrealizowaliśmy dziesiątki podobnych projektów i możemy się pochwalić wieloma udanymi konstrukcjami szklanymi.

Wpis zawdzięczamy